Hakkımızda

Göğüs hastalıkları alanında ülkemizin ilk bilimsel meslek kuruluşu olarak 22 Haziran 1970 yılında İstanbul’da kurulan Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), halen Türkiye genelindeki 4.300 üyesi ile “halkın akciğer sağlığını korumak” amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 

Toplumsal ve mesleki eğitimi, araştırmaları destekleyerek halk sağlığının korunmasına yönelik faaliyetler yürüten TÜSAD, “Tükenmeyen bir nefesle” sloganı ile 50 yıllık geçmişinde 42 ulusal kongre, sayısız bilimsel toplantı, sempozyum, iki dünya kongresi ile bilinçlendirme ve farkındalık projelerine imza attı.

Covid19 pandemisi ile mücadelede en önde yer alan TÜSAD üyeleri, toplumsal farkındalığı ve sağlık bilincine katkıda bulunabilmek için tüm iletişim mecralarından olabildiğince geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyor.

50 yıllık tarihi pek çok ilkle dolu olan TÜSAD, pandemi sürecinde alanının ilk online kongresi olarak Solunum Dijital’i gerçekleştirirken, bir ilke daha imza atarak SolunumTv podcast kanalını da yayına aldı. 

Solunum TV, Türkiye’nin alanında ilk ve en büyük STK’sı olan TÜSAD’ın iletişim kanalı olarak; daha geniş kitlelere ulaşmayı, sahip olunan bilgiyi, edinilen deneyimi paylaşmayı hedefliyor. SolunumTV’de solunum sağlığının uzman hekimleriyle birlikte kaydedilen podcast’lerde sizi, bizi, hepimizi ilgilendiren konular ele alınıyor.